14.03.2019


Шевченківський тиждень

І МЕНЕ В СІМ’Ї ВЕЛИКІЙ,

В СІМ’Ї ВОЛЬНІЙ, НОВІЙ,

НЕ ЗАБУДЬТЕ ПОМ’ЯНУТИ

 НЕЗЛИМ, ТИХИМ СЛОВОМ.

 

Тарас Шевченко — великий легендарний поет казкового краю, художник-мислитель, палкий захисник соціальних та національних інтересів українського народу, великий борець за волю свого народу, свого краю. Його безсмертна спадщина — це вершина людського генія.

Традиційно в березні по всій Україні проходять Шевченкові дні. З 11 по 15 березня в нашій школі пройшов Шевченківський тиждень. 

 

Класні керівники провели з учнями бесіду «Тарас Шевченко – геній українського народу», метою якої було розширити знання учнів про життя і творчість письменника.

Учні 2-4 класів на бібліотечному уроці «Тарасові слова — то правда жива» переглянули виставку «Шевченкові твори сяють мов ясні зорі.»

 

Разом із вчителем української мови та літератури Загорій І.О. учні 8-11 класів зробили уявну подорож Шевченковими дорогами на заході «Шевченко – великий син України». Діти згадали дитинство та складний життєвий шлях митця, переглянувши відеоролик «Великими шляхами Тараса». Вшанували пам’ять генія українського народу його поезіями. Кожен охочий мав можливість пізнати й осягнути “свого” Шевченка, який увійшов у кожен дім не лише “Кобзарем”, а й своєю життєвою позицією Великого Українця.

 

Бібліотекар Поворозняк Н.П. разом з педагогом-організатором Смірновою І.В провели свято-шанування для учнів 1-7 класів «Ми – нащадки Кобзаря». На заході учні читали вірші письменника; виконували пісні на слова Тараса Григоровича: «Зоре моя вечірняя», «Якби мені черевики», «Тече вода», «Зацвіла в долині»; інсценізували уривки з твору О. Іваненко «Тарасові шляхи». Увазі учнів були представлені репродукції картин великого художника. На заході було переглянуто відеоролик «Думи мої, думи мої…»

 

Полум’яне слово Шевченка нам дуже потрібне. Нам потрібно повертатися до спадщини Великого Кобзаря, необхідні його внутрішня сила, правдивість, ідеали добра. Адже «Шевченко — це голос душі українського народу, його крик, сльози, стогін і разом з тим поклик гніву».